Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C332JBFNNNF
CL21C332JBFNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL21C332JBFNNNF
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C332JBFNNNF.pdf
Availability of CL21C332JBFNNNF
QUANTITY
CL21C332JBFNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C332JBFNNNF
Internal Part NumberEIS-CL21C332JBFNNNF
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C332JBFNNNF
Related LinksCL21C33, CL21C332JBFNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C332JBFNNNF Details Description
Related parts for CL21C332JBFNNNF
IC REG BUCK 3.3V 0.5A 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 150KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 123K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 22POS ORG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf