Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C391GBANNNC
CL21C391GBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C391GBANNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 390PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C391GBANNNC.pdf
Availability of CL21C391GBANNNC
QUANTITY
CL21C391GBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C391GBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C391GBANNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C391GBANNNC
Related LinksCL21C39, CL21C391GBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C391GBANNNC Details Description
Related parts for CL21C391GBANNNC
IC TXRX RS232 5V 28-SSOP datasheet.pdf
IC ADC DIFF I/REF 20BIT 16-SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 41 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M12 5V 12" datasheet.pdf
LED ASSY VERT 5MM YLW 585NM datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 24LLP datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 40POS datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf