Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C470JBANNNL
CL21C470JBANNNL picture photo
Mfg. Part Number
CL21C470JBANNNL
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C470JBANNNL.pdf
Availability of CL21C470JBANNNL
QUANTITY
CL21C470JBANNNL Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C470JBANNNL
Internal Part NumberEIS-CL21C470JBANNNL
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C470JBANNNL
Related LinksCL21C47, CL21C470JBANNNL Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C470JBANNNL Details Description
Related parts for CL21C470JBANNNL
JUMPER-H1507TR/A3049G/X 10" datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANSDUCER AC 4-20MA OUT 3 PHASE datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 512MBIT 84FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 18 AWG ORNG datasheet.pdf