Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C681JBC1PNC
CL21C681JBC1PNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C681JBC1PNC
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C681JBC1PNC.pdf
Availability of CL21C681JBC1PNC
QUANTITY
CL21C681JBC1PNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C681JBC1PNC
Internal Part NumberEIS-CL21C681JBC1PNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAuto Grade MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C681JBC1PNC
Related LinksCL21C68, CL21C681JBC1PNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C681JBC1PNC Details Description
Related parts for CL21C681JBC1PNC
SWITCH DIP 10POS HALF PITCH 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 320 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 14.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf