Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21CR82BBANNNC
CL21CR82BBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21CR82BBANNNC
Brief Description
CAP CER 0.82PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21CR82BBANNNC.pdf
Availability of CL21CR82BBANNNC
QUANTITY
CL21CR82BBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21CR82BBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21CR82BBANNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.82pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21CR82BBANNNC
Related LinksCL21CR8, CL21CR82BBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21CR82BBANNNC Details Description
Related parts for CL21CR82BBANNNC
TEST LEAD STKG BANA-MINGRABR 24" datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.25A 65VAC/VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV 4CH DARL 16DIP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 35V 2917 datasheet.pdf
COAX CBL 75 OHM 12' SMA-SMA PLUG datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 24LBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 5.14V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf