Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F104ZAANNNC
CL21F104ZAANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21F104ZAANNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F104ZAANNNC.pdf
Availability of CL21F104ZAANNNC
QUANTITY
CL21F104ZAANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F104ZAANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21F104ZAANNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F104ZAANNNC
Related LinksCL21F10, CL21F104ZAANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F104ZAANNNC Details Description
Related parts for CL21F104ZAANNNC
IC SWITCH OCTAL SPST 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SSMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.4MHZ RRO 10MINISO datasheet.pdf
RES 0.787 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf