Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F104ZAANNNC
CL21F104ZAANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21F104ZAANNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F104ZAANNNC.pdf
Availability of CL21F104ZAANNNC
QUANTITY
CL21F104ZAANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F104ZAANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21F104ZAANNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F104ZAANNNC
Related LinksCL21F10, CL21F104ZAANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F104ZAANNNC Details Description
Related parts for CL21F104ZAANNNC
CAP ALUM 15UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 82.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
IC PTIC HI TUNABLE 2.7PF 6QFN datasheet.pdf