Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F105ZAFNNNE
CL21F105ZAFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21F105ZAFNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F105ZAFNNNE.pdf
Availability of CL21F105ZAFNNNE
QUANTITY
CL21F105ZAFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F105ZAFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21F105ZAFNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F105ZAFNNNE
Related LinksCL21F10, CL21F105ZAFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F105ZAFNNNE Details Description
Related parts for CL21F105ZAFNNNE
CONN IDC PIN 16POS 30AU NO LATCH datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CHOKE COM MODE ULTRA HC 160 OHMS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY MIXER 4V SOT-23 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST N-INV SC705 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK 4POS BLUE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf