Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F105ZAFNNNF
CL21F105ZAFNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL21F105ZAFNNNF
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F105ZAFNNNF.pdf
Availability of CL21F105ZAFNNNF
QUANTITY
CL21F105ZAFNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F105ZAFNNNF
Internal Part NumberEIS-CL21F105ZAFNNNF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F105ZAFNNNF
Related LinksCL21F10, CL21F105ZAFNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F105ZAFNNNF Details Description
Related parts for CL21F105ZAFNNNF
CONN RECEPT RANG 120POS GOLD PCB datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
ADAPTER PROGRAMMER 28-SOIC datasheet.pdf
ID MULTIPLEXER 4:1 DIFF 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DIFF BUS TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
GAGE M22520/6-025 datasheet.pdf
HEATSHRINK 3.18MM ID 50MM L datasheet.pdf