Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F106ZPFNNNE
CL21F106ZPFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21F106ZPFNNNE
Brief Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F106ZPFNNNE.pdf
Availability of CL21F106ZPFNNNE
QUANTITY
CL21F106ZPFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F106ZPFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21F106ZPFNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F106ZPFNNNE
Related LinksCL21F10, CL21F106ZPFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F106ZPFNNNE Details Description
Related parts for CL21F106ZPFNNNE
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 92 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 100K OHM 10SIP datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL97682 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V CH 0805 datasheet.pdf