Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F106ZPFNNNF
CL21F106ZPFNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL21F106ZPFNNNF
Brief Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F106ZPFNNNF.pdf
Availability of CL21F106ZPFNNNF
QUANTITY
CL21F106ZPFNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F106ZPFNNNF
Internal Part NumberEIS-CL21F106ZPFNNNF
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F106ZPFNNNF
Related LinksCL21F10, CL21F106ZPFNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F106ZPFNNNF Details Description
Related parts for CL21F106ZPFNNNF
IC DAC 14BIT 16CHAN 3V 64LFCSP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CONNECTPORT X4H ZB CELL US PWR datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512B FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
QFN-24 TO DIP-28 SMT ADAPTER datasheet.pdf
26500 55C 55#20 S RECP SS LC datasheet.pdf
Full Accurate 16 Bit Vout nanoDac, 2.7V- 5.5V, in a Sot 23 IC datasheet.pdf