Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21F106ZQFNNNE
CL21F106ZQFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21F106ZQFNNNE
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V Y5V 0805
Datasheet Download
CL21F106ZQFNNNE.pdf
Availability of CL21F106ZQFNNNE
QUANTITY
CL21F106ZQFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21F106ZQFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21F106ZQFNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21F106ZQFNNNE
Related LinksCL21F10, CL21F106ZQFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21F106ZQFNNNE Details Description
Related parts for CL21F106ZQFNNNE
CAP CER 15PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP LOGARITHMIC 45KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 324BGA datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
JUMPER CBL ASSY 1HEADER 2LD 18" datasheet.pdf