Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21X106KQQNNNE
CL21X106KQQNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21X106KQQNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X6S 0805
Datasheet Download
CL21X106KQQNNNE.pdf
Availability of CL21X106KQQNNNE
QUANTITY
CL21X106KQQNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21X106KQQNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21X106KQQNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21X106KQQNNNE
Related LinksCL21X10, CL21X106KQQNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21X106KQQNNNE Details Description
Related parts for CL21X106KQQNNNE
IC SWITCH HIGH SIDE 2CH SOP-J8 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC SMB datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 46.94VC AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5S FIN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 6SO 4L datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf