Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21X106MRFNNNG
CL21X106MRFNNNG picture photo
Mfg. Part Number
CL21X106MRFNNNG
Brief Description
CAP CER 10UF 4V X6S 0805
Datasheet Download
CL21X106MRFNNNG.pdf
Availability of CL21X106MRFNNNG
QUANTITY
CL21X106MRFNNNG Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21X106MRFNNNG
Internal Part NumberEIS-CL21X106MRFNNNG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21X106MRFNNNG
Related LinksCL21X10, CL21X106MRFNNNG Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21X106MRFNNNG Details Description
Related parts for CL21X106MRFNNNG
TEST LEAD 20AWG 5000V BLACK 100' datasheet.pdf
IC BUFFER SGL NONINV 3ST SC-88A datasheet.pdf
IC CLOCKED FIFO 256X18 56-SSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
IGBT MOD DUAL 600V 200A F SER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 162K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X8L RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23 datasheet.pdf