Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21X225KOFNNNE
CL21X225KOFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21X225KOFNNNE
Brief Description
CAP CER 2.2UF 16V X6S 0805
Datasheet Download
CL21X225KOFNNNE.pdf
Availability of CL21X225KOFNNNE
QUANTITY
CL21X225KOFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21X225KOFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21X225KOFNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21X225KOFNNNE
Related LinksCL21X22, CL21X225KOFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21X225KOFNNNE Details Description
Related parts for CL21X225KOFNNNE
IC DESERIALIZER 10-BIT 28-SSOP datasheet.pdf
IC POE PD CTRLR W/AUX 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 5VIN 5-5VOUT SIP datasheet.pdf
INDICATOR 12V 6MM RECESSED BLU datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V U2J RADIAL datasheet.pdf