Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31A107MQHNNNE
CL31A107MQHNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31A107MQHNNNE
Brief Description
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
CL31A107MQHNNNE.pdf
Availability of CL31A107MQHNNNE
QUANTITY
CL31A107MQHNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31A107MQHNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31A107MQHNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31A107MQHNNNE
Related LinksCL31A10, CL31A107MQHNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31A107MQHNNNE Details Description
Related parts for CL31A107MQHNNNE
IC ADC 12BIT DUAL 65MSPS 64-LQFP datasheet.pdf
OVP C-LOOP 48 VAC/DC .5A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V 12W OUT T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 2W 84DB 28X40MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 43POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf