Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31A226KQHNFNE
CL31A226KQHNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31A226KQHNFNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
Datasheet Download
CL31A226KQHNFNE.pdf
Availability of CL31A226KQHNFNE
QUANTITY
CL31A226KQHNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31A226KQHNFNE
Internal Part NumberEIS-CL31A226KQHNFNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31A226KQHNFNE
Related LinksCL31A22, CL31A226KQHNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31A226KQHNFNE Details Description
Related parts for CL31A226KQHNFNE
AC/DC CNVRTR 5V 12V -5V -12V 55W datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 160MA 3.78 OHM datasheet.pdf
IC MONITOR SUPPLY 3.0V SOT223 datasheet.pdf
LCD 7SEG 4DIG 0.5" TRANSFL STD datasheet.pdf
IC SDRAM 256MBIT 166MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONN DIN R FEMALE 96CKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN TNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 2POS TIN datasheet.pdf