Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B105KOFNNWE
CL31B105KOFNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B105KOFNNWE
Brief Description
CAP CER 1UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B105KOFNNWE.pdf
Availability of CL31B105KOFNNWE
QUANTITY
CL31B105KOFNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B105KOFNNWE
Internal Part NumberEIS-CL31B105KOFNNWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B105KOFNNWE
Related LinksCL31B10, CL31B105KOFNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B105KOFNNWE Details Description
Related parts for CL31B105KOFNNWE
DIODE GEN PURP 100V 40A DO203AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 550MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC RF TX SUB-1GHZ 20VQFN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 700MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 596.975 OHM 1/2W .002% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 74POS datasheet.pdf