Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B106KOHNNWE
CL31B106KOHNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B106KOHNNWE
Brief Description
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B106KOHNNWE.pdf
Availability of CL31B106KOHNNWE
QUANTITY
CL31B106KOHNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B106KOHNNWE
Internal Part NumberEIS-CL31B106KOHNNWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B106KOHNNWE
Related LinksCL31B10, CL31B106KOHNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B106KOHNNWE Details Description
Related parts for CL31B106KOHNNWE
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EUROCARD RCPT 96POS TYPE C datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator S2Cwire Dimming 20mA Backlight 16-QFN (4x4) datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 FLEX IP20/ datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC SRAM 72MB 7.5NS 2.5V 100TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 2.7 NF 5% 100VDC AXIAL datasheet.pdf