Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B473KCCNNNC
CL31B473KCCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31B473KCCNNNC
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B473KCCNNNC.pdf
Availability of CL31B473KCCNNNC
QUANTITY
CL31B473KCCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B473KCCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL31B473KCCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B473KCCNNNC
Related LinksCL31B47, CL31B473KCCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B473KCCNNNC Details Description
Related parts for CL31B473KCCNNNC
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SWITCH ETHER 5PORT 128-FQFP datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPED 28POS datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
SOCKET GROUND MODULE datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf