Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B473MACNBNC
CL31B473MACNBNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31B473MACNBNC
Manufacturer
Product Category
Capacitor Arrays
Brief Description
CAP ARRAY 0.047UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B473MACNBNC.pdf
Availability of CL31B473MACNBNC
QUANTITY
CL31B473MACNBNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B473MACNBNC
Internal Part NumberEIS-CL31B473MACNBNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCapacitor Arrays
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Dielectric MaterialCeramic
Number of Capacitors4
Circuit TypeIsolated
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B473MACNBNC
Related LinksCL31B47, CL31B473MACNBNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B473MACNBNC Details Description
Related parts for CL31B473MACNBNC
JUMPER-H1506TR/A3049G/H1506TR 2" datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
RES 59.0 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 453 OHM 1% 5W datasheet.pdf
TERM BLOCK 24A 630V 10POS datasheet.pdf
CAP CER 9PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS TIN datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 8V 240W datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
1POLE 30A 1000VDC MFH FOR 10X38 datasheet.pdf