Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B682KBCNNNC
CL31B682KBCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31B682KBCNNNC
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B682KBCNNNC.pdf
Availability of CL31B682KBCNNNC
QUANTITY
CL31B682KBCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B682KBCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL31B682KBCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B682KBCNNNC
Related LinksCL31B68, CL31B682KBCNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B682KBCNNNC Details Description
Related parts for CL31B682KBCNNNC
CONN HOUSING 8POS 1.5MM W/RAMP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ CHIRP datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 312 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
I CORE DOUBLE CHOKE 12MH 0.3A datasheet.pdf
HELAGLASS 4.0MM BRD SLV WHITE datasheet.pdf