Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B682KHFNFNE
CL31B682KHFNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B682KHFNFNE
Brief Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B682KHFNFNE.pdf
Availability of CL31B682KHFNFNE
QUANTITY
CL31B682KHFNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B682KHFNFNE
Internal Part NumberEIS-CL31B682KHFNFNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B682KHFNFNE
Related LinksCL31B68, CL31B682KHFNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B682KHFNFNE Details Description
Related parts for CL31B682KHFNFNE
DIODE GEN PURP 100V 40A DO203AB datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS 30AWG 3IN datasheet.pdf
CONN FORK BLOCK INSUL #6 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 10POS THRUHL datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG GREEN 500' datasheet.pdf
CAP CER 750PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf