Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31B684KBHNNNE
CL31B684KBHNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31B684KBHNNNE
Brief Description
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
CL31B684KBHNNNE.pdf
Availability of CL31B684KBHNNNE
QUANTITY
CL31B684KBHNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31B684KBHNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31B684KBHNNNE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31B684KBHNNNE
Related LinksCL31B68, CL31B684KBHNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31B684KBHNNNE Details Description
Related parts for CL31B684KBHNNNE
TVS DIODE 342VWM 575.4VC SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 145POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf