Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C102JHHNNNE
CL31C102JHHNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31C102JHHNNNE
Brief Description
CAP CER 1000PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C102JHHNNNE.pdf
Availability of CL31C102JHHNNNE
QUANTITY
CL31C102JHHNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C102JHHNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31C102JHHNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C102JHHNNNE
Related LinksCL31C10, CL31C102JHHNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C102JHHNNNE Details Description
Related parts for CL31C102JHHNNNE
IC 12-BIT 500KHZ SAMP A/D 8VSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 4.2MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW SOD123 datasheet.pdf
26 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0603 X6S 2.2レF 4V datasheet.pdf