Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C103JAFNNNE
CL31C103JAFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31C103JAFNNNE
Brief Description
CAP CER 10000PF 25V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C103JAFNNNE.pdf
Availability of CL31C103JAFNNNE
QUANTITY
CL31C103JAFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C103JAFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31C103JAFNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C103JAFNNNE
Related LinksCL31C10, CL31C103JAFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C103JAFNNNE Details Description
Related parts for CL31C103JAFNNNE
CONN MOD HOUSING RJ45 UNSHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf