Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C181JGFNFNE
CL31C181JGFNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31C181JGFNFNE
Brief Description
CAP CER 180PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C181JGFNFNE.pdf
Availability of CL31C181JGFNFNE
QUANTITY
CL31C181JGFNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C181JGFNFNE
Internal Part NumberEIS-CL31C181JGFNFNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C181JGFNFNE
Related LinksCL31C18, CL31C181JGFNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C181JGFNFNE Details Description
Related parts for CL31C181JGFNFNE
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC40S/AE40G/CSC40S datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P-4 POS NON SHORT datasheet.pdf
MICRO 31POS PIN 12" datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
RES 422 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 30PSI GAUGE SMD datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS PNL MNT SKT datasheet.pdf