Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31C221JGFNNNF
CL31C221JGFNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL31C221JGFNNNF
Brief Description
CAP CER 220PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
CL31C221JGFNNNF.pdf
Availability of CL31C221JGFNNNF
QUANTITY
CL31C221JGFNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31C221JGFNNNF
Internal Part NumberEIS-CL31C221JGFNNNF
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31C221JGFNNNF
Related LinksCL31C22, CL31C221JGFNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31C221JGFNNNF Details Description
Related parts for CL31C221JGFNNNF
CONN RECEPT VERT 80POS IDT .050 datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC INV ADJ 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 4KV NP0 2225 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
IC SPRVSR SMPL RSET 2.9V SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS T/H GOLD datasheet.pdf