Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31F105ZACNNNC
CL31F105ZACNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL31F105ZACNNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1UF 25V Y5V 1206
Datasheet Download
CL31F105ZACNNNC.pdf
Availability of CL31F105ZACNNNC
QUANTITY
CL31F105ZACNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31F105ZACNNNC
Internal Part NumberEIS-CL31F105ZACNNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31F105ZACNNNC
Related LinksCL31F10, CL31F105ZACNNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31F105ZACNNNC Details Description
Related parts for CL31F105ZACNNNC
RES 147 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 14POS SKT datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 150UF 10V 2917 datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX1M datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 10% 330VAC AXI datasheet.pdf