Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31F105ZBFNNNF
CL31F105ZBFNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL31F105ZBFNNNF
Brief Description
CAP CER 1UF 50V Y5V 1206
Datasheet Download
CL31F105ZBFNNNF.pdf
Availability of CL31F105ZBFNNNF
QUANTITY
CL31F105ZBFNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31F105ZBFNNNF
Internal Part NumberEIS-CL31F105ZBFNNNF
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31F105ZBFNNNF
Related LinksCL31F10, CL31F105ZBFNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31F105ZBFNNNF Details Description
Related parts for CL31F105ZBFNNNF
CONN HEADER 2POS VERT LATCH 15AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP FILM 320UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
DUST CAP FOR HMUB CONNECTORS datasheet.pdf
FLX,STR,BF,USFT datasheet.pdf
LENS RECTANG 1 POS 24.4 X 24.4MM datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
VERTICAL SATA 16GB MLC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf