Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL31F106ZOHNNNE
CL31F106ZOHNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL31F106ZOHNNNE
Brief Description
CAP CER 10UF 16V Y5V 1206
Datasheet Download
CL31F106ZOHNNNE.pdf
Availability of CL31F106ZOHNNNE
QUANTITY
CL31F106ZOHNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL31F106ZOHNNNE
Internal Part NumberEIS-CL31F106ZOHNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL31F106ZOHNNNE
Related LinksCL31F10, CL31F106ZOHNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL31F106ZOHNNNE Details Description
Related parts for CL31F106ZOHNNNE
VOLTMETER 2VDC LCD PANEL MOUNT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 49A TO-247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.875" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
GROMMET 1.250" PVC BLACK datasheet.pdf
BGA SURFACE MOUNT 1.27MM datasheet.pdf
SR BTS PC CSH 3 ASY C datasheet.pdf
OSC MEMS 40.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
40W AC/DC CONV A 3KV datasheet.pdf