Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32A226KOJNNWE
CL32A226KOJNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL32A226KOJNNWE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1210
Datasheet Download
CL32A226KOJNNWE.pdf
Availability of CL32A226KOJNNWE
QUANTITY
CL32A226KOJNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32A226KOJNNWE
Internal Part NumberEIS-CL32A226KOJNNWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32A226KOJNNWE
Related LinksCL32A22, CL32A226KOJNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32A226KOJNNWE Details Description
Related parts for CL32A226KOJNNWE
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC COMPARATOR 1V LOW PWR 5TSOP datasheet.pdf
CONN FLAT SEAL PG SIZE 7 BLACK datasheet.pdf
RES MO 2W 51 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 3.36 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf