Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32A226KQJNNNE
CL32A226KQJNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32A226KQJNNNE
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
CL32A226KQJNNNE.pdf
Availability of CL32A226KQJNNNE
QUANTITY
CL32A226KQJNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32A226KQJNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32A226KQJNNNE
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32A226KQJNNNE
Related LinksCL32A22, CL32A226KQJNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32A226KQJNNNE Details Description
Related parts for CL32A226KQJNNNE
IC OTP 4MBIT 90NS 32TSOP datasheet.pdf
VARISTOR 612V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC AMP RF N-CH 30V TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 176TQFP datasheet.pdf
CONN IDC 5POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
HDI RECP ASSY 3 ROW 120 POS datasheet.pdf