Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32A476KQJNNNE
CL32A476KQJNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32A476KQJNNNE
Brief Description
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
CL32A476KQJNNNE.pdf
Availability of CL32A476KQJNNNE
QUANTITY
CL32A476KQJNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32A476KQJNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32A476KQJNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32A476KQJNNNE
Related LinksCL32A47, CL32A476KQJNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32A476KQJNNNE Details Description
Related parts for CL32A476KQJNNNE
RES SMD 365K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 40 POS datasheet.pdf
IC REG BUCK 18V 0.5A 12SIP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
RES 180 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf