Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32B104KBFNNNE
CL32B104KBFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32B104KBFNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
CL32B104KBFNNNE.pdf
Availability of CL32B104KBFNNNE
QUANTITY
CL32B104KBFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32B104KBFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32B104KBFNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32B104KBFNNNE
Related LinksCL32B10, CL32B104KBFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32B104KBFNNNE Details Description
Related parts for CL32B104KBFNNNE
FIXED IND 1MH 1A 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH DUAL GATE 6V SOT343R datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 22.0K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Socket 98 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf