Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32B106KBJNNNE
CL32B106KBJNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32B106KBJNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
CL32B106KBJNNNE.pdf
Availability of CL32B106KBJNNNE
QUANTITY
CL32B106KBJNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32B106KBJNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32B106KBJNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32B106KBJNNNE
Related LinksCL32B10, CL32B106KBJNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32B106KBJNNNE Details Description
Related parts for CL32B106KBJNNNE
BATTERY PACK 9.6V 1200 MAH NICAD datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 120NS 32EDIP datasheet.pdf
TERM BLOCK 3.5MM VERT 9POS PCB datasheet.pdf
WIRE TIE PUSHBUTTON BLACK POLY datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CHOKE POWER LINE 1.8MH 1.5A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf