Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32B106KBJNNNE
CL32B106KBJNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32B106KBJNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
CL32B106KBJNNNE.pdf
Availability of CL32B106KBJNNNE
QUANTITY
CL32B106KBJNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32B106KBJNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32B106KBJNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32B106KBJNNNE
Related LinksCL32B10, CL32B106KBJNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32B106KBJNNNE Details Description
Related parts for CL32B106KBJNNNE
IC VIDEO SYNC SEPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 195MA 1.7 OHM datasheet.pdf
FUSE PTC RESET 3.75A HOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
PHOTOTRANS SILICON NPN HERM TO18 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
MOUNT MAGN RG8X N datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SGE-225-2-1500 00500C SFTY EDGE datasheet.pdf
RES 887 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf