Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32B474KAFNNNE
CL32B474KAFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32B474KAFNNNE
Brief Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
CL32B474KAFNNNE.pdf
Availability of CL32B474KAFNNNE
QUANTITY
CL32B474KAFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32B474KAFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32B474KAFNNNE
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32B474KAFNNNE
Related LinksCL32B47, CL32B474KAFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32B474KAFNNNE Details Description
Related parts for CL32B474KAFNNNE
RELAY TIME DELAY .6-60 SEC 24VDC datasheet.pdf
IC DATA SELECT/MULTPLEX 16-TVSOP datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
MCU 8BIT 16K FLASH 32UFQFPN datasheet.pdf
RES 100 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
BOARD DEMO 758LCB-050B SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 11PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K WHITE 36V SMD datasheet.pdf
POWER SUPPLY TS 8 48VDC datasheet.pdf