Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32B475KBJNFNE
CL32B475KBJNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32B475KBJNFNE
Brief Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
CL32B475KBJNFNE.pdf
Availability of CL32B475KBJNFNE
QUANTITY
CL32B475KBJNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32B475KBJNFNE
Internal Part NumberEIS-CL32B475KBJNFNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32B475KBJNFNE
Related LinksCL32B47, CL32B475KBJNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32B475KBJNFNE Details Description
Related parts for CL32B475KBJNFNE
IDC CABLE - MSR20K/MC20M/MCF20K datasheet.pdf
RELAY REED SPST 3A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LATCH datasheet.pdf
RND SPACER 0.105" NYLON 14.86MM datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 9600UF 20% 20V FLATPACK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 126VC DO214AC datasheet.pdf
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf