Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32F226ZPINNNE
CL32F226ZPINNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32F226ZPINNNE
Brief Description
CAP CER 22UF 10V Y5V 1210
Datasheet Download
CL32F226ZPINNNE.pdf
Availability of CL32F226ZPINNNE
QUANTITY
CL32F226ZPINNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32F226ZPINNNE
Internal Part NumberEIS-CL32F226ZPINNNE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32F226ZPINNNE
Related LinksCL32F22, CL32F226ZPINNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32F226ZPINNNE Details Description
Related parts for CL32F226ZPINNNE
IC REG LDO 2.5V 1A 8SOIC datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 24SOIC datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 43A TO-262 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.025 TIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.6A 12.5 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 24 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323 datasheet.pdf