Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32F475ZO9LNNE
CL32F475ZO9LNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32F475ZO9LNNE
Brief Description
CAP CER 4.7UF 16V Y5V 1210
Datasheet Download
CL32F475ZO9LNNE.pdf
Availability of CL32F475ZO9LNNE
QUANTITY
CL32F475ZO9LNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32F475ZO9LNNE
Internal Part NumberEIS-CL32F475ZO9LNNE
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32F475ZO9LNNE
Related LinksCL32F47, CL32F475ZO9LNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32F475ZO9LNNE Details Description
Related parts for CL32F475ZO9LNNE
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 5MM GRN WATER CLEAR DUAL datasheet.pdf
SOCKET 2POL datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS W/SCKT W/LIP XRC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 100K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
220UF 16V 6,3X11 datasheet.pdf