Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL32X476KPJNNNE
CL32X476KPJNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL32X476KPJNNNE
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47UF 10V X6S 1210
Datasheet Download
CL32X476KPJNNNE.pdf
Availability of CL32X476KPJNNNE
QUANTITY
CL32X476KPJNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL32X476KPJNNNE
Internal Part NumberEIS-CL32X476KPJNNNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.106" (2.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL32X476KPJNNNE
Related LinksCL32X47, CL32X476KPJNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL32X476KPJNNNE Details Description
Related parts for CL32X476KPJNNNE
RES SMD 12.7KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB OTP 40DIP datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ADAPTER DIP8/WS8 FLASH MEMORY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8A D2PAK datasheet.pdf
RES 422 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf