TDK Corporation CLF10040T-330M-CA
CLF10040T-330M-CA picture photo
Mfg. Part Number
CLF10040T-330M-CA
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.7A 96 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF10040T-330M-CA.pdf
Availability of CLF10040T-330M-CA
QUANTITY
CLF10040T-330M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF10040T-330M-CA
Internal Part NumberEIS-CLF10040T-330M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.7A
Current - Saturation2.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)96 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)0.162" (4.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF10040T-330M-CA
Related LinksCLF10040, CLF10040T-330M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF10040T-330M-CA Details Description
Related parts for CLF10040T-330M-CA
ICL 50 OHM 25% 6A 30MM datasheet.pdf
SCR 8A 5MA 600V IPAK datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 0.191 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
AC FILTER T/H COMMON MODE SU 9HF datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
UM-16 RM/KSR-G24/21/SO216 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 1600VDC datasheet.pdf