TDK Corporation CLF10040T-680M-CA
CLF10040T-680M-CA picture photo
Mfg. Part Number
CLF10040T-680M-CA
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.1A 216 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF10040T-680M-CA.pdf
Availability of CLF10040T-680M-CA
QUANTITY
CLF10040T-680M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF10040T-680M-CA
Internal Part NumberEIS-CLF10040T-680M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation1.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)216 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.382" W (10.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)0.162" (4.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF10040T-680M-CA
Related LinksCLF10040, CLF10040T-680M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF10040T-680M-CA Details Description
Related parts for CLF10040T-680M-CA
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC FREQ SYNTH RADIO TUNER 20SSO datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 740MA 650 MOHM datasheet.pdf
RES 900 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 35A datasheet.pdf
TXRX SFF SM OC3/STM-1 BAIL DMI datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
UNICARD SHEET W/SELF-ADHESIVE datasheet.pdf
FIXED IND 68MH 18MA 510 OHM TH datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf