TDK Corporation CLF12555T-680M-H
CLF12555T-680M-H picture photo
Mfg. Part Number
CLF12555T-680M-H
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.6A 125 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF12555T-680M-H.pdf
Availability of CLF12555T-680M-H
QUANTITY
CLF12555T-680M-H Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF12555T-680M-H
Internal Part NumberEIS-CLF12555T-680M-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCLF-H
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.6A
Current - Saturation2.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)125 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF12555T-680M-H
Related LinksCLF12555, CLF12555T-680M-H Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF12555T-680M-H Details Description
Related parts for CLF12555T-680M-H
IC REG BUCK SEPIC ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC BUFF/DVR O/D TRPL 8DSBGA datasheet.pdf
POWER STRP 19"15A 8OUT 15'CRD GR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 30POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CABLE TIE 30LB. 5.83" PURPLE datasheet.pdf
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC SMC datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLIP SNWV SMD datasheet.pdf