TDK Corporation CLF6045NIT-330M-D
CLF6045NIT-330M-D picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045NIT-330M-D
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 1.6A 120 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF6045NIT-330M-D.pdf
Availability of CLF6045NIT-330M-D
QUANTITY
CLF6045NIT-330M-D Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045NIT-330M-D
Internal Part NumberEIS-CLF6045NIT-330M-D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-NI-D
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating1.6A
Current - Saturation1.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045NIT-330M-D
Related LinksCLF6045N, CLF6045NIT-330M-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045NIT-330M-D Details Description
Related parts for CLF6045NIT-330M-D
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOT323 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 5A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC FANOUT BUFF DIFF 20-TSSOP datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-B MINI 5PIN 1M datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 250MA AXIAL datasheet.pdf