TDK Corporation CLF6045NIT-4R7N-D
CLF6045NIT-4R7N-D picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045NIT-4R7N-D
Brief Description
FIXED IND 4.7UH 3.3A 30 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF6045NIT-4R7N-D.pdf
Availability of CLF6045NIT-4R7N-D
QUANTITY
CLF6045NIT-4R7N-D Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045NIT-4R7N-D
Internal Part NumberEIS-CLF6045NIT-4R7N-D
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-NI-D
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±30%
Current Rating3.3A
Current - Saturation3.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.236" W (6.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045NIT-4R7N-D
Related LinksCLF6045N, CLF6045NIT-4R7N-D Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045NIT-4R7N-D Details Description
Related parts for CLF6045NIT-4R7N-D
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IGBT 600V 20A 62W D2PAK datasheet.pdf
202K132-25-01/225-0 BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 4KV R85 NONSTND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
SLD 5.08V/08/90 3.2 SN BK BX datasheet.pdf
TOOL REMOVAL TWEEZER 16 GA datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IC COMPARATOR SNGL 5SOT datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf