TDK Corporation CLF6045T-101M-CA
CLF6045T-101M-CA picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-101M-CA
Brief Description
FIXED IND 100UH 700MA 408 MOHM
Datasheet Download
CLF6045T-101M-CA.pdf
Availability of CLF6045T-101M-CA
QUANTITY
CLF6045T-101M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-101M-CA
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-101M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, CLF-CA
Material - CoreFerrite
Inductance100µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation640mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)408 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-101M-CA
Related LinksCLF6045T, CLF6045T-101M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-101M-CA Details Description
Related parts for CLF6045T-101M-CA
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DUAL LP SER 16-QSOP datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.68UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 800A 1812 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf