TDK Corporation CLF6045T-3R3N
CLF6045T-3R3N picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-3R3N
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 3.5A 19 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF6045T-3R3N.pdf
Availability of CLF6045T-3R3N
QUANTITY
CLF6045T-3R3N Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-3R3N
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-3R3N
FamilyFixed Inductors
SeriesCLF
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±30%
Current Rating3.5A
Current - Saturation3.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)24.7 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-3R3N
Related LinksCLF604, CLF6045T-3R3N Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-3R3N Details Description
Related parts for CLF6045T-3R3N
CONN SOCKET 18-22AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV X7R 1825 datasheet.pdf
VARISTOR 73V 400A DISC 7MM datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 3A TO-92AP datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 17POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.81MM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf