TDK Corporation CLF6045T-470M
CLF6045T-470M picture photo
Mfg. Part Number
CLF6045T-470M
Brief Description
FIXED IND 47UH 1.3A 130 MOHM SMD
Datasheet Download
CLF6045T-470M.pdf
Availability of CLF6045T-470M
QUANTITY
CLF6045T-470M Order Process
Ship out your order
Specifications of CLF6045T-470M
Internal Part NumberEIS-CLF6045T-470M
FamilyFixed Inductors
SeriesCLF
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating1.3A
Current - Saturation900mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)156 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.244" L x 0.232" W (6.20mm x 5.90mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CLF6045T-470M
Related LinksCLF604, CLF6045T-470M Datasheet, TDK Corporation Distributor
CLF6045T-470M Details Description
Related parts for CLF6045T-470M
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 6AWG #10 datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 19MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL SYNC 14DFN datasheet.pdf